Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

November 13., 3:33 · 

A Magyar Nyelv Napja alkalmából(november 13)megszerveztük a Szóról-képre,képről-szóra interakciós kulturális vetélkedőt.
A zsűri a beérkezett 32 munka közül választotta kia három kategória legjobbjait. A járványügyi helyzetre való tekintettel a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban tartandó díjátadó ünnepség elmarad,a gyerekek a díjakat az iskoláik titkárságán vehetik át.
Köszönjük a gyerekeknek a részvételt és a felkészítő tanároknak/tanítóknak a segítséget.
Szervező: Hargita Megye Tanácsa,Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ és Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár.
Díjazottak:
I.Kategória, I-III.osztály
I.helyezett: Mihálykó Lara-Elekes Szabolcs, Bethlen Gábor Általános Iskola Szákelyudvarhely
II.helyezett: Petréd Gáspár-Varga Gergő,Fráter György Általános Iskola Gyergyóremete
III.helyezett: Laczkó Brigitta-László Alexandra,Fráter György Általános Iskola Gyergyóremete
Dicséret:Balázs Botond-Portik Kócsi Tamás,Fráter György Általános Iskola Gyergyóremete
Albert Melinda-Péter Melánia,Fráter György Általános IskolaGyergyóremete
Goga Orsolya-Balázs Fanni,Fráter György Általános Iskola Gyergyóremete
Balázs Amanda-Laczkó Lívia,Fráter György Általános Iskola Gyergyóremete
II.Kategória,IV-V. osztály
I.helyezett:Günther Fanni-Sebestyén Bernadette,Fogarasy Mihály Általános Iskola Gyergyószentmiklós
II.helyezett:Laczkó Jázmin-Nagy Emilia Mária,Fráter György Általános Iskola Gyergyóremete
III.helyezett: Csata Richárd-Köllő Ákos,Köllő Miklós Általános Iskola Gyergyócsomafalva
Dicséret: Portik Kócsi Petra-Laczkó Márton,Fráter György Általános Iskola Gyergyóremete
Balázs Kercsó Rajmond-Portik Szabó Ákos,Fráter György Általános Iskola Gyergyóremete
András Antónia-Bakos Csenge,Fráter György Általános Iskola Gyergyóremete
Laczkó Fanni-Czikó Abigél,Fráter György Általános Iskola Gyergyóremete
Laczkó Nándor-Ferencz Richárd,Fráter György Általános Iskola Gyergyóremete
Bege Kriszta-Csata Cecilia,Köllő Miklós Általános Iskola Gyergyócsomafalva
Ambrus Brigitta-Lőrincz Kimberli,Köllő Miklós Általános Iskola Gyergyócsomafalva
Ambrus Dániel-Haba Máté,Köllő Miklós Általános Iskola Gyergyócsomafalva
Madarász Norbert-Szőcs Gergő,Köllő Miklós Általános Iskola GyergyócsomafalvaMadarász Kristóf-Csata Balázs,Köllő Miklós Általános Iskola Gyergyócsomafalva
Baróti Szabina-Péter Klaudia,Köllő Miklós Általános Iskola Gyergyócsomafalva
Csergő Kinga-Gáll Karola,Fogarasy Mihály Általános Iskola Gyergyószentmiklós
Egyed Dóra Tekla-Sándor Renáta,Fogarasy Mihály Általános Iskola Gyergyószentmiklós
Madaras Hunor-Tódor Milán,Fogarasy Mihály Általános Iskola Gyergyószentmiklós
Antal Kinga-Ferencz Zsófia,Fogarasy Mihály Általános Iskola Gyergyószentmiklós
Baricz Bianka-Gáll Boróka,Fogarasy Mihály Általános Iskola Gyergyószentmiklós
III.Kategória,VI-VII. osztály
I.helyezett:Ferencz Rebeka-Lőrincz Eszter,Bethlen Gábor Általános Iskola Gyergyószárhegy
II.helyezett:Györffy Amira-Puskás Noémi,Fogarasy Mihály Általános Iskola Gyergyószentmiklós
III.helyezett:Benedek Ajna-Lukács Ágnes,Fogarasy Mihály Általános Iskola Gyergyószentmiklós
Dicséret:Kopacz Tamás-Szenner Csongor,Fogarasy Mihály Általános Iskola Gyergyószentmiklós
Deák Bence-Borbély Álmos,Fogarasy Mihály Általános Iskola Gyergyószentmiklós
Romfeld László Bence-Lukács Atád,Fogarasy Mihály Általános Iskola Gyergyószentmiklós

Az esemény főtámogatója a Romániai Magyar Demokrata Szövetség(RMDSZ) és a Communitas Alapítvány volt.

Köllő Miklós Általános Iskola 2011-2020 Gyergyócsomafalva
Szerkeszti a H A R D I N F O