Hírszendvics 2019-2020 I félév

Hírszendvics 

Szeptember hónap:

 • Szeptember 13-án megünnepeltük a SZÉKELY KULTÚRA napját. Irányító tanár: Tódor Mária
 • Szeptember 26-án a Nyelvek Európai Napján iskolánk tanulói magyar közmondások idegen nyelvű fordítása után kutattak, valamint a szünetekben filmslágerek többnyelvű változatát hallgathatták meg. Irányító tanár: Ambrus Ibolya
 • Szeptember 18-án az V.A osztály benevezett a L.A.B Életmentő Kupakok Egyesület által V-VIII osztályosoknak meghirdetett Kupakvarázs Versenyre. A versenyre egy 1m*1m nagyságú pályamunkát kellett alkotni kupakokból, és minél több kupakot kellett gyűjteni november 30-ig. Osztályfőnök: Ambrus Ibolya
 • Szeptember 30-án, a Magyar népmese napján a kisiskolások megemlékeztek Benedek Elek születésnapjáról.

Október hónap:

 • Október 4-én megemlékeztünk a 13 aradi vértanú kivégzéséről. Irányító tanár: Tódor Mária
 • Október 4-én Ambrus Előd VI.B osztályos tanuló képviselte iskolánkat a Benedek Elek - Mesék útján, csodák földjén mesemondó verseny megyei szakaszán. A színvonalas rendezvényen dicséretben részesült. Irányító tanár: Sólyom Csilla
 • Október 11.-én került megrendezésre a Bolyai Matematika Csapatverseny körzeti fordulója Gyergyóalfaluban. Az iskolát 7 csapat képviselte, egy ötödikes, három hatodikos és három hetedikes osztály. Az iskola legjobb helyezését az V. osztályos tanulók érték el, akik a 9. helyen végeztek. A csapat tagjai Bege Kriszta, Csiki Sarolta – Hermina, Madarász Kristóf és Márton Bence. Ezenkívül a VI. A osztály, Matekmanók csapatának 14. helyezése is remek eredménynek számít. A csapat tagjai Erős Szabolcs, Szilágyi Madarász Ágota, Bege Katinka és Sándor Benedek.
  Mivel a versenyt tanároknak is megszervezik, az idén kolléganőmmel Vaszi Szimonetta Zsófia tanárnővel mi is beneveztünk a versenyre. Különleges élmény volt együtt versenyezni a gyerekekkel, valamint rájönni, hogy sok esetben mennyivel ügyesebben oldottak meg bizonyos feladatokat, és milyen jó stratégiákat tudtak kidolgozni a gzerekek a siker érdekében.
 • A verseny évről évre nagy népszerűségnek örvend a diákok körében, mivel az egyedüli olyan matematikaverseny, ahol csapatként lehet versenyezni. Bár a feladatok évről évre nehezednek, mégis úgy gondolom, érdemes egy órára összeülni és érdekesebbnél érdekesebb matek feladatokat oldani. Ezért bátorítunk mindenkit, hogy jövőre is minél többen vegyenek részt a versenyen. Gratulálunk minden résztvevő versenyzőnek. Lejegyezte: Koók László Attila matematika szakos tanár.
 • Október 18-án, az Emberkereskedelem Elleni Küzdelem Világnapján az iskola dísztermében tartott Ambrus Ibolya tanárnő előadást és filmvetítést a témával kapcsolatosan. Ezt követően a diákok beszéltek tapasztalataikról és az internetes világ veszélyeiről.
 • Október 19-én a VII.B. osztály részt vett egy kiránduláson Gyimesbükkön, a “BARANGOLJUNK SZÉKELYFÖLDÖN” pályázat támogatásával. Osztályfőnök: Tódor Mária
 • Október 29-én az 1956-OS FORRADALOM évfordulójára emlékeztünk. Rendhagyó történelemórát tartott Szilágyi Árpád, volt politikai fogoly, akit az 1956-os forradalom támogatása miatt tartóztattak le. Irányító tanár: Tódor Mária tanárnő
 • Október utolsó hetén, a hagyományokhoz híven, megszervezésre került Az egy pityóka, egy murok adománygyűjtés a Páli Szent Vince Gyermekvédelmi központ részére. Iskolánk diákjai aktívan bekapcsolódtak, hozott ki-ki lehetősége szerint adományt. Jó volt látni, hogy örömmel és nemi büszkeséggel az arcukon adták le adományaikat, megtapasztalva az adakozás örömét. Irányító tanár: Szilágyi Zita
 • Október 26-án a VII. A osztály tanulói osztályfőnökük veztésével a Barangoljunk Székelyföldön! program keretében megismerkedtek Sóvidék és Udvarhely környékének kevésbé ismert természeti és kulturális értékeivel.
 • Októberben Benes Abigél, Fehér Boglárka és Kovács Kamilla részt vett a Marosvásárhelyi Könyvvásár szervezői által rendezett Olvasd el, és játssz velünk! című olvasóversenyen, amelynek keretében Wéber Anikó Zuhanórepülés című könyvével kapcsolatos érdekes feladatokat oldottak meg. Felkészítő tanáruk: Kémenes-Köllő Izabella.

November hónap:

 • November 2-19 között iskolánk csatlakozott a 19. Agressziómentes Nap Nemzetközi Mozgalomhoz. Amellett, hogy felhívtuk a diákok figyelmét az egymásra való odafigyelésre, együttérzésre, minden osztály egy kis plakátot készített, és ajtója mellé helyezte, amelyre agresszióellenes felirat került. A program keretén belül Kosután Laura iskolai tanácsadó minden osztály számára tevékenységet tartott a Bullying témával kapcsolatosan. Programfelelős: Ambrus Ibolya tanárnő.
 • November 8-án tartottuk iskolánkban a Gólyabált, amely az V. osztályos diákok beavató ünnepsége. A gólyabálon 12 kisdiák különböző népcsoportok képviseletében szórakoztatta diáktársaikat, szüleiket a számukra előkészített feladatokkal. A zsűri döntése alapján az idei év gólyabál királynője Csiki Anna (V. A) és gólyakirálya Baróti Zalán (V. A) lett. Ezúton is gratulálunk minden kis gólyának, aki bátorságáról és rátermettségéről tett tanúbizonyságot ezen a napon. Köszönet a diáktanácsos gyermekeknek, a szervezésben nyújtott munkájukért. Irányító tanár: Vaszi Szimonetta-Zsófia
 • November 13-án Hargita Megye Tanfelügyelősége Hargita Megye Tanácsa anyagi támogatásában részesítette a tantárgyversenyeken kimagasló eredményeket elért diákokat. Iskolánkból Koszta Zoltán VII. B. osztályos tanuló részesült jutalomban. Irányítótanár: Sólyom Csilla
 • November 13-án, a Magyar Nyelv Napja alkalmából Kémenes-Köllő Izabella tanárnő kezdeményezésére megkérdeztük iskolánk diákjait és tanárait, szerintük melyik a legszebb tíz magyar szó. Emellett a tanulók érdekes nyelvi feladatokat oldottak meg, amelyek segítségével a magyar nyelv szépségeit, érdekességeit tapasztalhatták meg
 • November 15-én tartották meg a körzeti "Fürkész helyesírási és nyelvhelyességi versenyt" a II-III-IV. osztályosoknak.(Helyszín: 2-3. osztálynak Újfalu, 4. osztály Gyergyószentmiklós.) Iskolánkból továbbjutott a megyei fordulóra: Székely Bálint (2.oszt.), Nagy Hunor Csaba (2.oszt.) és Bege Kriszta (3.oszt.).

December hónap:

 • December 6-án hagyományos Kis Miklósok szobrászverseny zajlott, ahol a legügyesebbeknek Csiki Anna, Csata Roland, Fehér Boglárka és Péter Laura bizonyult. A szobrászverseny után megemlékeztünk Köllő Miklós szobrászművészről, köszöntöttük a Mikulást énekkel, versekkel. Kvízverseny szerveztünk Köllő Miklós életéből, ahol a díjazottak a VI.B , VII.A és a VIII. osztályos csapatok lettek.
 • V-VIII osztályos diákok köszöntik a pedagógusokat a szeretet ünnepe alkalmával, ünnepi műsor
 • Főpróba, karácsonyi pásztorjáték, felkészítette Ferenczi Julianna
Köllő Miklós Általános Iskola 2011-2020 Gyergyócsomafalva
Szerkeszti a H A R D I N F O