Hírszendvics

Január

 • Ebben a hónapban, ahogy már évtizedek óta tesszük, (Nagy Ibolya tanárnő hagyatékát ápolva), megemlékeztünk a román irodalom egyik kimagasló alakjáról, Mihai Eminescu-ról. A diákok miután ismertették életrajzának fontosabb momentumait, kétnyelvű szavalattal, valamint a költő gyönyörű megzenésített verseinek éneklésével, rajzaik, írásaik kiállításával emlékeztek a költőre.
 • 22: a magyar kultúra napját ünnepeltük nemzeti himnuszunk kéziratának születésnapja alkalmából. Felelevenítettük szerzője, Kölcsey Ferenc életét, majd szavalatok hangzottak el, végül pedig közösen szavaltuk a himnuszt.

Február

 • 15: iskolánkból egy lelkes gyerekből álló csoport vett részt a Gyergyóalfaluban megrendezett Zrínyi Ilona matematikaverseny helyi szakaszán, melyen diákjaink igyekeztek ügyes munkával a lehető legtöbb pontszámot bezsebelni.
 • 16: körzeti magyar olimpiászra mentünk 14 diákkal Gyergyószentmiklósra. Mindenki szép eredményt ért el, a továbbjutók: Bege Katinka V.A, Huszár Csenge V.B, Koszta Zoltán VI.B, Bartalis Tamás VIII.B.
 • 19: a községi könyvtárral együttműködve felolvasó maratont tartottunk iskolánk V-VII. osztályos diákjaival, ahol Radnóti-versekkel tisztelegtünk a költő előtt.
 • 22: a matematika olimpiász körzeti szakaszán vettük részt 7 tanulóval, melyen diákjaink eredményesen szerepeltek, és tapasztalatokkal gazdagon tették haza.
 • 23: Csíkszeredában lezajlott a magyar olimpiász megyei fordulója. Kijutott az országos szakaszra Koszta Zoltán VI.B osztályos tanuló.
 • 23: Gyergyóditróban megszervezték a körzeti Terra földrajzversenyt, amelyen három diákunk továbbjutott a megyeire: Csata Balázs-Koppány V.B, Borsos Hanna VI.B és Szilágyi-Madarász Nándor VI.A.

Március

 • 2: a megyei Római Katolikus Hittan Olimpiászon részt vettek: Bege Katinka V.A, Domokos Márk Zoltán VI.A, Koszta Zoltán VI..B, Köllő Miklós VII. A. Koszta Zoltán dicséretet kapott, IV. hely.
 • 5: húshagyókeddi jelmezes felvonulást tartottunk az iskolánktól a Kossuth térig és vissza, majd bábuégetéssel egybekötött farsangtemetésen szórakozhattunk a VII. osztályosok jóvoltából, melyet egy pár órás mulatság követett a díszteremben.
 • 8: a Vidám Versek Versmondó Versenye megyei szakaszán képviselte iskolánkat, és egyben az egész Gyergyói-medencét a  székelyudvarhelyi Bethlen Gábor Általános Iskolában Ambrus Előd V.B és Lukács Gergő VIII. A osztályos tanulók.
 • 14: lezajlott az országos Kenguru Angol verseny. Iskolánkból 42 IV-VIII. osztályos diák jelentkezett. Nagyon érdekes, de egyáltalán nem könnyű nyelvi feladatokkal kellett megbirkózniuk. Felkészítő tanárok: Ambrus Ibolya, Simon Gyöngyvér, Köllő Csaba.
 • 14: 1848-as Gyergyó-medencei Történelmi Vetélkedőn vett részt iskolánkból:   Ambrus Orsolya – VIII.A osztály, Borsos Dániel – VIII.A osztály, Domokos Kriszta –VII osztály  alkotta csapat. Első díjjal tértek haza.
 • 15: iskolánk tanulói részt vettek a településen szervezett ünnepi szentmisén és  emlékünnepségen.  Iskolánk kórusa és a tanulók alkalomhoz illő szavalatai szebbé tették az ünnepet, ezáltal tisztelegve az 1848-as forradalom résztvevői iránt.
 • 16 – részt vettünk a „Négy határon át” Kárpát-medencei vetélkedő erdélyi döntőjén, csapatunk : Domokos Márk Zoltán – VI.A osztály, Koszta Zoltán –VI.B osztály, Köllő Örs – VIII.A osztály; kijutott a Kárpát-medencei döntőre, amely Magyarországon, a Lakiteleki Népfőiskolán kerül megrendezésre.
 • 22: Jakab Antal Emlékversenyt rendeztek Kilyénfalván. Iskolánk résztvevő diákjai: Orbán Amanda VII., Csata László VIII.B, Lukács Gergő VIII.A osztályos tanulók. A legtöbb Jakab Antal-idézetet tudó díjat kapták.
 • A csíkszeredai József Attila Általános Iskolában megrendezték a Terra földrajzverseny megyei szakaszát, melyről kijutott az országosra Csata Balázs-Koppány V.B és Szilágyi-Madarász Nándor VI.A osztályos diák.

Április

 • 1: A Bekecs néptáncegyüttes előadását tekinthettük meg a népházban, amelyen székelyföldi mondákat, legendákat dolgoztak fel interaktív módon, nagy tetszést váltva ki a diákok körében.
 • 3-4: a VIII. osztályosok pályabörzén vettek részt a Fogarassy Mihály Általános Iskolában. A kétnapos programot a Gyergyó-medencei Pszichopedagógiai Munkaközösség szervezte. Közel 80 szakember beszélt szakmája szépségeiről és nehézségeiről az érdeklődő diákoknak.
 • 11: az Agora alapítvány szervezésében magyar költészet napi szavalóversenyt tartottak Csíkszeredában. Iskolánkból 9 tanuló vett részt ezen, dicséretben részesült Lukács Gergő a VIII.A-ból, és III. helyezett lett Király Hanna VI.B osztályos tanuló.
 • 12: Kreativitási vetélkedő zajlott a hivatások évének jegyében Marosvásárhelyen, amelyen Lukács Gergő VIII.A osztályos diákunk képviselte iskolánkat a szavalóverseny kategóriában.
 • 23-25: Koszta Zoltán VI.B. osztályos tanuló részt vett Az Országos Római Katolikus Magyar Nyelvű Hittan Olimpián Sepsiszentgyörgyön, ahol III. helyezést ért el.

Május

 • A hónap folyamán a VIII. osztályos diákok betekintést nyerhettek két gyergyói líceum életébe: a pályaorientációs folyamat egy-egy állomása volt a Batthyány Ignác Műszaki Szakközépiskola és a Salamon Ernő Elméleti Líceum meglátogatása. A diákok szakórákat hallgathattak, ismerkedhettek az intézménnyel, ahol tanulmányaikat szeretnék folytatni.
 • Anyák napi ünnepségeken köszöntötték édesanyjukat az óvodások és a kisiskolások.
 • Iskolánk testvériskolai kapcsolatot létesített az algyői Fehér Ignác Általános Iskolával.
 • 9: megrendeztük az Európa-napot, az európai béke és egység ünnepét. Iskolánk tanulói is megemlékeztek erről a napról. A programban a két ötödik osztály is részt vett. A gyerekek zászlókat és térképet készítettek, majd magyarul, románul, angolul és németül ráírták az országok nevét. Az elkészült zászlókból  bemutatót vagy kiállítást készítettek. A gyerekek munkáját magyarországi vendégeink is megtekinthették.
 • 14: Iskolánk apraja-nagyja megtekinthette a népszerű Fölszállott a páva gálaműsorát a népházban.
 • 15 Farmlátogatást tett a két 5. osztály Domokos Árpád farmján.
 • 18: A Terra földrajzverseny országos szakasza zajlott Csomafalván. Az iskolánkat képviselő két diák nagyon jól szerepelt: Szilágyi-Madarász Nándor a VI.A-ból 89 pontot szerzett a 100-ból, míg Csata Balázs-Koppány (V.B) 90 ponttal különdíjban részesült.
 • 20: Részt vettünk Magyarországon a Lakiteleki Népfőiskolán szervezett ”Négy Határon át” vetélkedő Kárpát-medencei döntőjén.  Iskolánkat Domokos Márk Zoltán – VI.A osztály, Koszta Zoltán –VI.B, Köllő Miklós – VII. osztály , Lukács Gergő – VIII. A osztályos tanulók képviselték, összességében a 8. helyen végezve, és több különdíjat bezsebelve.
 • 27-31: Iskola másként hetet tart az V-VIII. osztály.

Június

 • 7: Iskolánk végzőseinek ballagási ünnepsége. 38 véndiák vesz búcsút intézményünktől. Isten áldása kísérje további tanulmányaikat, életüket!

14: Ünnepélyesen lezárul a 2018-2019-es tanév

Köllő Miklós Általános Iskola 2011-2020 Gyergyócsomafalva
Szerkeszti a H A R D I N F O