HÍRSZENDVICS 2017-2018-as tanév‚ II. félév

HÍRSZENDVICS

2017-2018-as tanév‚ II. félév

FEBRUÁR

 • 16-án szervezték idén a Zrínyi Ilona matematika versenyt‚ amelyen diákjaink is részt vettek. A jó hangulatban zajló felkészülés meghozta gyümölcsét‚ ugyanis szép eredményekkel tértek haza a diákok.
 • 17-én Mikes Kelemen magyar nyelv és irodalom körzeti olimpiászon továbbjutottak: Koszta Zoltán – V.B‚ Köllő Erika – V.A‚ Szilágyi Anna és Köllő Dálya – VIII. A. Gratulálunk nekik és az őket felkészítő magyar szakos tanároknak: Demeter Katalin és Sólyom Csilla tanárnőknek!
 • 24-én került megszervezésre Csíkszeredában‚ a Nagy István Művészeti Líceumban a Mikes Kelemen magyar nyelv és irodalom tantárgyverseny megyei szakasza. Iskolánkat képviselték a versenyen‚ Demeter Katalin és Sólyom Csilla tanárnők felkészítésével‚ Köllő Erika és Koszta Zoltán V., Köllő Dálya és Szilágyi Anna‚ VIII. osztályos diákok.
 • Februárban elmaradhatatlan rendezvénye iskolánknak a farsangi ünnepség. A diákok ötletes jelmezeket öltöttek magukra‚ a kikerülésen a VIII.-os fiúk elkötötték az arra járó autósok útját, és csak jó válaszért cserébe engedték tovább. Ezután az iskola udvarán levő betonpályán sor került egy rövid előadás következtében a szalmabábú elégetésére, majd iskolabuli tetőzte a jó hangulatot.
 • A téli hónapokban‚ kihasználva a havat‚ az osztályok szánkózni és korcsolyázni voltak.

MÁRCIUS

 • 3-án szervezték Gyergyóremetén a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei szakaszát. Ezen a versenyen továbbjutott Domokos Márk-Zoltán‚ az V.A osztályból. Gratulálunk neki és az őt felkészítő magyar szakos tanárnak, Demeter Katalinnak!
 • 15-én iskolánk színvonalas megemlékező műsorral szerepelt az ünnep alkalmával. Hallhattuk diákjaink szavalatait‚ iskolánk kórusát.
 • 16-án a román megyei tantárgy versenyen iskolánkat képviselte Köllő Dálya a VIII. A osztályból. Dálya IV. helyezést ért el a versenyen‚ gratulálunk neki és Szilágyi Zita tanárnőnek‚ aki őt felkészítette!
 • 23-25- e között Kolozsváron Domokos Márk-Zoltán V. A osztályos tanuló dicséretben részesült a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny országos szakaszán.
 • 24- én Erős Andrea II. B osztályos tanuló a Maroshévízen megrendezett Vidám Versek Versmondó Versenyén vett részt, ahol dicséretben részesült. Gratulálunk neki és az őt felkészítő tanítónak!

ÁPRILIS

 • Ebben a hónapban tantárgyversenyeken és különböző tematikus versenyeken‚ megyei és országos fordulókon vettek részt diákjaink‚szép eredményeket érve el.
 • 11-én Magyar költészet napi szavalóversenyen vettek részt iskolánkból Csíkszeredában: Koszta Zoltán – V. B‚ Király Hanna – V. B‚ Orbán Brigitta – VI. A‚ Csata Roland – VI.A‚ Lukács Gergő – VII. A‚ Pop Mónika‚ Szilágyi Anna‚ Köllő Dálya – VIII. A.
 • Iskolánk VIII.-os diákjainak pályaorientációs bemutatókat tartottak a környék különböző líceumai és szakiskolái. Betekintést nyerhettek a diákok katonai iskolába is‚ és emellett részt vehettek az iskolák által megszervezett nyílt napokon is.
 • Ebben a hónapban volt megszervezve az Iskola másképp hét az elemi osztályoknak is és az V-VIII. osztályosoknak is. Ennek keretén belül sokszínű‚ változatos program állt a diákok rendelkezésére‚ amelyeken jó kedvvel és odafigyeléssel vettek részt.

MÁJUS

 • 11-én‚ Nagygalambfalván részt vettek diákjaink a Fától fáig‚ verstől versig versmondó versenyen. Szilágyi Anna (VIII. A ) II. helyezést ért el, és Csata Koppány (IV. B) dicséretben részesült. Gratulálunk nekik!
 • 12-én Gyergyószentmiklóson a Vaskertes Általános Iskolában került megszervezésre a Domokos Pál Péter Kórustalálkozó‚ amelyen iskolánk kórusa is részt vett‚ Csiki Enikő tanárnő felkészítésével.
 • 24 -én iskolánk egy csapattal vett részt a "MÁTYÁS KIRÁLY URALKODÁSA" vetélkedőn, amelyet a  Gyergyószárhegy-i Kulturális és Művészeti Központ szervezett. Résztvevő az iskolánkból a Köllő Dálya-Mária, Pop Mónika és Szilágyi Anna által alkotott csapat volt. A megmérettetésen  első helyezést értek el, a jutalom diákonként 200 lejes vásárlási utalvány volt. Gratulálunk nekik kimagasló teljesítményükért! Felkészítő tanárjuk Tódor Mária történelemtanár volt.

JÚNIUS

 • 8-án utoljára szólal meg iskolánk csengője a nyolcadikosok számára. A ballagási ünnepséget követően‚ hétfőn máris kezdődik a nagy megmérettetés‚ a román vizsga. Gratulálunk végzős diákjainknak, és sok sikert kívánunk nekik a továbbtanuláshoz!
 • 15-én évzáró ünnepséggel véget ér a 2017-2018-as tanév. A csoportok‚ osztályok évzáró ünnepséget‚ gálaestet szerveznek, és azután következhet a jól megérdemelt és várva-várt nyári vakáció. Mindenkinek jó pihenést‚ élménydús nyári szünetet és jó feltöltődést kívánunk!
Köllő Miklós Általános Iskola -2016 Gyergyócsomafalva
Szerkeszti a H A R D I N F O